Menstruační houby - pro pohodovou menstruaci

Menstruační mořská houba

Důležité informace:

Houby určené pro použití během menstruace jsou malých velikostí a velmi jemné. Po sběru jsou mořské houby pečlivě tříděny a jen některé mohou být využity jako menstruační.

Před zavedením je nutné houbu navlhčit, protože suchá houba je tvrdá. Poté ji prsty zavedete podobně jako tampón. Jak hluboko houbu zavést záleží na každé ženě - najděte si způsob, který vám bude vyhovovat. Po nějaké době (dle síly menstruace) je nutné houbu vyndat, vymýt pod tekoucí vodou a vyždímat přebytečnou vodu. Poté ji můžete opět zavést.

Přírodní menstruační houba je určena pro opakované použití. Proto je nutné ji správně desinfikovat, čistit a uložit.

Upozornění: suchou houbu nikdy nemačkejte, zničí se tak její struktura.

Mořské houby žijí v hloubkách od 5 do 60 m a živí se převážně planktonem.

Péče o houbičku

Jedna mořská houba vydrží přibližně 6-12 měsíců. Záleží na délce cyklu ženy, která ji používá i na tom, jak se o houbu stará. Čištění, desinfekce i způsob uložení v době mimo menstruaci jsou velmi důležitá z hlediska hygieny i životnosti houby. Tampóny z mořské houby jsou přírodní produkty, a proto se mohou mírně lišit ve tvaru, barvě a velikosti.

Po každé menstruaci (ev. i před menstruací) je nutné houbu dezinfikovat. Je možné použít:

  • solnou koupel (doporučujeme nejvíce, vzhledem k tomu, že sůl je nejblíže původnímu prostředí houby)
  • Tea Tree Oil
  • octový roztok

Takto zničíte bakterie, které by mohly případně způsobit kvasinkovou infekci nebo jiné záněty pochvy. Pokud máte během menstruace vaginální infekci či mykózou, nepoužívejte stejnou houbu dvakrát, aniž byste ji dezinfikovali. V tomto případě doporučujeme používat dvě a střídat je v roztoku s Tea Tree Oil. Po menstruaci vložte obě houbičky do roztoku na 24 hodin.

Nikdy nedávejte houbičku do vroucí vody, houbička se v horké vodě zmenší a celkově se utuží, čímž se sníží její savé vlastnosti. Také nepoužívejte agresivní mýdlo, jiné chemikálie či čistící tablety, zbytky chemie by zůstaly v houbičce a poté se dostaly do kontaktu se sliznicí.

Solná koupel

Čistící sůl na mořské houby rozpusťte v přiměřeném množství vody o teplotě okolo 37°C. Houbu ponořte do roztoku a opakovaně zmáčkněte. Poté ji nechte ponořenou v tomto roztoku minimálně 5 hodin. Pro zvýšení účinku soli můžete přidat několik kapek citrónové šťávy. Po vyčištění důkladně propláchněte čistou vodou.

Tea Tree Oil

3-5 kapek Tea Tree oleje smíchejte s cca 1,5 dcl vody. Další postup je stejný jako u solné koupele.
Můžete také použít mořskou sůl s Tea tree. Pokud nemáte alergii na Tea Tree, práve tuto variantu doporučujeme nejvíce.

Octový roztok

1 lžičku octa smíchejte s cca 1,5 dcl vody. Další postup je stejný jako u solné koupele.

Solná koupel pro čištění menstruačních hub

Další využití houbiček

Přírodní mořská houba má využití nejen jako menstruační a intimní, ale také ji lze využít:

  • v péči o tělo (na mytí těla, masáže, do sauny, menší houbičky na odličování). Mořské houby mají totiž dezinfekční účinky- jedná se o přírodní antiseptikum, příznivě působí při čištění menších povrchových poranění.
  • v domácnosti (mytí předmětů a zařízení, ošetřování nábytku, čištění oděvů, octem nasáklá mořská houba výborně pohlcuje nepříjemné kuchyňské, cigaretové a jiné pachy).

Péče o pleť:

Jemná žlutá mořská houba menších rozměrů s mnoha póry a pevnější strukturou se výborně hodí pro čištění pleti, odličování a masáže obličeje. Skvělé vlastnosti vycházející z přírodního původu a opakovaná možnost použití, jsou největší přednosti houby. Houba nepřijímá pachy ani barvy a po použití se jednoduše propere pod tekoucí vodou - a je opět jako nová.
Hnědá minerální houba je nejlepší pro péči o problémovou pleť. Disponuje vyšším obsahem minerálů, solí, přírodního barviva a jódu. Ten významně napomáhá při léčení problémových typů pokožky. Po vylovení je houba zbavena vápenaté schránky a opatrně čištěna pro zachování maximálního množství minerálů. Houba tmavé až čokoládové barvy je zárukou přírodního produktu s vysokou užitnou hodnotou.

Jemná žlutá mořská houba menších rozměrů s mnoha póry a pevnější strukturou se výborně hodí pro čištění pleti.